Steamboat Springs Team Lightning swim meet results
Rangely Hurricanes Swim Meet
Steamboat Springs — June 4 and 5
Girls 100-yard IM 7 and 8
1. Anna Terranova
Girls 200 IM 13 and 14
1. Katie Brodie
2. Marley Loomis
3. Madison Ruppel
4. Abbey Habermehl
Girls 200 IM 13 and 14
1. Amy Brodie
Boys 200 IM 13 and 14
3. Riley Brodie
Boys 200 IM 9 and 10
2. Luke Borgerding
Girls 200 IM 11 and 12
1. Sam Terranova
2. Margaret Lichtenfels
4. Kathleen O’Connell
5. Piper Rillos
6. Ty Kortas
7. Sarah Kite
Boys 200 IM 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Harry Wilson
3. Finn O’Connell
4. Tyler Terranova
Girls 50 Free 7 and 8
1. Anna Terranova
Girls 200 free 9 and 10
1. Parker Kortas
2. Isabel Rillos
Girls 200 free 11 and 12
1. Sam Terranova
2. Margaret Lichtenfels
4. Sarah Kite
5. Ty Kortas
6. Kathleen O’Connell
Girls 200 free 13 and 14
1. Madison Ruppel
2. Abbey Habermehl
3. Clare Franklin
4. Marley Loomis
5. Katie Brodie
Girls 200 free 15 to 18
1. Amy Brodie
Boys 200 free 9 and 10
2. Luke Borgerding
3. Jack Strotbeck
Boys 200 free 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Harry Wilson
3. Tyler Terranova
4. Finn O’Connell
Boys 200 free 13 and 14
2. Riley Brodie
Girls 100 IM 11 and 12
1. Margaret Lichtenfels
3. Sarah Kite
4. Keala Fraioli
5. Kathleen O’Connell
6. Lyta Foulk
10. Libby Lukens
Boys 100 IM 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Tyler Terranova
3. Finn O’Connell
Boys 25 fly 7 and 8
1. Lucas Coon
Girls 50 fly 11 and 12
1. Sarah Kite
2. Sam Terranova
4. Kathleen O’Connell
6. Keala Fraioli
7. Lyta Foulk
9. Ty Kortas
10. Tess Richey
13. Libby Lukens
Boys 50 fly 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Finn O’Connell
3. Tyler Terranova
Girls 25 back 6 and younger
2. Daisy Wilson
3. Kendall Harrington
Girls 25 back 7 and 8
1. Anna Terranova
2. Emily Craig
3. Kelly Strotbeck
Boys 25 back 6 and younger
1. Niklas Malacinski
Boys 25 back 7 and 8
3. Lucas Coon
8. Kyle Taulman
Girls 50 back 11 and 12
2. Sam Terranova
3. Piper Rillos
4. Sarah Kite
5. Kathleen O’Connell
6. Lyta Foulk
8. Libby Lukens
Boys 50 back 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Harry Wilson
3. Finn O’Connell
Girls 25 breast 7 and 8
1. Anna Terranova
2. Emily Craig
3. Kelly Strotbeck
Boys 25 breast 7 and 8
3. Lucas Coon
6. Kyle Taulman
Girls 50 breast 11 and 12
1. Ty Kortas
3. Keala Fraioli
4. Margaret Lichtenfels
5. Tess Richey
6. Piper Rillos
Boys 50 breast 11 and 12
1. Harry Wilson
Girls 25 free 6 and younger
1. Kendall Harrington
2. Daisy Wilson
Girls 25 free 7 and 8
1. Anna Terranova
2. Emily Craig
3. Kelly Strotbeck
6. Jade Holman
Boys 25 free 6-and-younger
2. Niklas Malacinski
Boys 25 free 7 and 8
1. Lucas Coon
6. Tommy Mewborn
10. Kyle Taulman
Girls 50 free 11 and 12
1. Margaret Lichtenfels
2. Sam Terranova
4. Sarah Kite
5. Tess Richey
6. Piper Rillos
7. Ty Kortas
8. Keala Fraioli
9. Lyta Foulk
Boys 50 free 11 and 12
1. Harry Wilson
2. Tyler Terranova
3. Finn O’Connell
Girls 100 free 7 and 8
1. Anna Terranova
Girls 100 free 9 and 10
1. Avery Harrington
3. Jaycee Holman
5. Lily Starkey
6. Reilly Mewborn
7. Lucy Wilson
8. McKensey Bishop
9. Ashley Spiegel
Girls 100 free 11 and 12
1. Sam Terranova
2. Margaret Lichtenfels
3. Ty Kortas
4. Piper Rillos
5. Tess Richey
Girls 100 free 13 and 14
1. Madison Ruppel
2. Marley Loomis
3. Abbey Habermehl
4. Katie Brodie
5. Clare Franklin
5. Cara Piske
8. Taylor Harrington
9. Mariah Hoots
Girls 100 free 15 to 18
1. Amy Brodie
2. Luci Franklin
Girls 100 free 19 and older
1. Essi Kenttala
Boys 100 free 9 to 10
1. Luke Borgerding
2. Jack Strotbeck
3. Jacob Taulman
5. Teague Burger
8. Will Coon
Boys 100 free 11 and 12
1. Frank Ruppel
2. Harry Wilson
4. Tyler Terranova
Boys 100 free 13 and 14
3. Brenden Carta
Girls 50 back 9 and 10
3. Lucy Wilson
5. McKensey Bishop
6. Isabel Rillos
7. Maggie Morton
9. Annika Malacinski
Boys 50 back 9 and 10
2. Jack Strotbeck
5. Ben Hoefer
7. Teague Burger
9. Will Coon
Girls 100 back 13 and 14
1. Madison Ruppel
2. Marley Loomis
3. Taylor Brodie
4. Clare Franklin
Girls 100 back 15 to 18
1. Amy Brodie
3. Luci Franklin
Girls 50 fly 9 and 10
2. Reilly Mewborn
3. Parker Kortas
4. Tatum Burger
5. Amanda Walker
Boys 50 fly 9 and 10
2. Johnathon Kaminski
3. Ben Hoefer
Girls 100 fly 13 and 14
1. Madison Ruppel
2. Katie Brodie
3. Clare Franklin
Girls 100 fly 15 to 18
1. Amy Brodie
Boys 100 fly 13 and 14
2. Brenden Carta
Girls 50 breast 9 and 10
1. Avery Harrington
3. Parker Kortas
5. Tatum Burger
6. Amanda Walker
7. Maggie Morton
8. Reilly Mewborn
9. Lucy Wilson
10. McKensey Bishop
Boys 50 breast 9 and 10
1. Luke Borgerding
3. Johnathon Kaminski
5. Jacob Taulman
6. Jack Strotbeck
8. Ben Hoefer
9. Will Coon
Girls 100 breast 13 and 14
1. Marley Loomis
2. Abbey Habermehl
3. Taylor Harrington
4. Cara Piske
6. Mariah Hoots
Boys 100 breast 13 and 14
3. Brenden Carta
Boys 50 free 9 and 10
2. Luke Borgerding
5. Johnathon Kaminski
6. Jack Strotbeck
7. Jacob Taulman
8. Teague Burger
11. Ben Hoefer
13. Will Coon
Girls 50 free 13 and 14
1. Madison Ruppel
2. Marley Loomis
3. Katie Brodie
3. Abbey Habermehl
5. Cara Piske
7. Taylor Harrington
9. Mariah Hoots
Girls 50 free 15 to 18
1. Amy Brodie
3. Luci Franklin
Boys 50 free 13 and 14
3. Brenden Carta
Girls 100 IM 9 and 10
1. Avery Harrington
3. Parker Kortas
4. Tatum Burger
5. Amanda Walker
7. Annika Malacinski
8. Maggie Morton
9. Isabel Rillos
Boys 100 IM 9 and 10
2. Luke Borgerding
3. Jack Strotbeck
4. Johnathon Kaminski
7. Jacob Taulman
8. Teague Burger
Support Local Journalism
Support Local Journalism
Readers around Steamboat and Routt County make the Steamboat Pilot & Today’s work possible. Your financial contribution supports our efforts to deliver quality, locally relevant journalism.
Now more than ever, your support is critical to help us keep our community informed about the evolving coronavirus pandemic and the impact it is having locally. Every contribution, however large or small, will make a difference.
Each donation will be used exclusively for the development and creation of increased news coverage.