Class 4A boys state cross-country meet results | SteamboatToday.com
YOUR AD HERE »

Class 4A boys state cross-country meet results

Class 4A boys state cross-country meet

Saturday

  1. Spencer Wenck Palmer Ridge 15:55.42

  2. Mike Cernoia Pueblo West 16:22.72



  3. Chris Zirkle Moffat County 16:27.02

  4. Alfredo Lebron Moffat County 16:27.42



  5. David Shearon Battle Mountain 16:32.32

  6. Brandon Lange Pueblo South 16:33.92

  7. Gus Waneka Thompson Valley 16:40.12

  8. Jordan Montera Pueblo West 16:43.67

  9. Andrew Mansfield Glenwood Springs 16:44.62

  10. Mitch Kasyon Cheyenne Mountain 16:47.27

  11. Bryce Gregoire Falcon 16:52.82

  12. Mitch Walker Battle Mountain 16:55.37

  13. Nick Harris Niwot 17:01.12

  14. Chandler Reid Centaurus 17:01.37

  15. Josh Davis Lewis Palmer 17:03.82

  16. Dan Egger Coronado 17:05.77

  17. Postyn Smith Cheyenne Mountain 17:06.27

  18. Josiah Valenzuela Mesa Ridge 17:06.57

  19. Jack Burger Steamboat Springs 17:12.32

  20. Daniel Lara Thompson Valley 17:14.87

  21. Jackson Sayler Evergreen 17:15.47

  22. Nicholas Kadlec Silver Creek 17:16.12

  23. Jake Fox Cheyenne Mountain 17:17.87

  24. Ryan Mott Coronado 17:18.12

  25. Ludovic Funfrock Cheyenne Mountain 17:19.42

  26. Graham Ruhmann Woodland Park 17:24.82

  27. Cameron Jukkala Broomfield 17:26.22

  28. Joe Maloney Durango 17:26.77

  29. Darren Thomas Air Academy 17:26.97

  30. Brandon Gallardo John F Kennedy 17:27.32

  31. Quinn Harris Niwot 17:28.77

  32. Josh Walker Delta 17:32.42

  33. Ben Forsee Broomfield 17:32.77

  34. Asher Rohde Steamboat Springs 17:34.17

  35. Ryther Anderson Conifer 17:34.67

  36. Kendane Berhane Denver South 17:36.32

  37. Trevor Richards Skyline 17:36.92

  38. Joe Hopfe Woodland Park 17:37.02

  39. Alex Maxwell Windsor 17:37.07

  40. Nolan Mayhew Cheyenne Mountain 17:37.62

  41. Ben Fuller Conifer 17:38.22

  42. Vinny Marr Glenwood Springs 17:38.52

  43. Sloan Thomas Pueblo West 17:39.02

  44. Tyler Grotting Longmont 17:40.52

  45. Daniel De La Rosa Delta 17:40.72

  46. Connor Timms Skyline 17:41.47

  47. Josh Pino Sierra 17:42.17

  48. Jesse Mathews Coronado 17:42.82

  49. David Suarez Battle Mountain 17:42.87

  50. Justin Weinmeister Windsor 17:43.12

  51. Ben Williamson Thompson Valley 17:43.77

  52. Sutton Frey Montrose 17:43.97

  53. Andre Lane Evergreen 17:44.47

  54. Tanner Waldron Air Academy 17:45.22

  55. Jack Marshall Centaurus 17:47.22

  56. Brandon Schow Palmer Ridge 17:47.92

  57. Marcus Gurule Pueblo South 17:48.42

  58. Joe Robison Broomfield 17:48.82

  59. Ricardo Saguillan Ridgeview Academy 17:50.97

  60. Ben Kedl Valor Christian 17:51.12

  61. Ezana Alem Denver South 17:51.56

  62. Drew Stimson Coronado 17:51.57

  63. Christian Wacker Mountain View 17:51.82

  64. Mitch Klomp Pueblo South 17:51.87

  65. Phillip Meyer Cheyenne Mountain 17:52.12

  66. Brian Kassay Evergreen 17:52.52

  67. Kevin Baldwin Thompson Valley 17:53.97

  68. Rovel Berhe Thomas Jefferson 17:54.12

  69. Jeff Sahli Evergreen 17:54.32

  70. Jesus Lazo North 17:55.12

  71. Matt Sarno Broomfield 17:57.07

  72. Tristan Pelto Cheyenne Mountain 17:58.17

  73. Rene Molina Moffat County 17:58.47

  74. Derek Stetson Centaurus 17:58.97

  75. Ryan Buchanan Glenwood Springs 17:59.77

  76. Jordan Deitsch Palmer Ridge 17:59.97

  77. Roe Kuykendall Thompson Valley 18:00.12

  78. Jacob Ames Delta 18:01.02

  79. Kory Skattum Broomfield 18:02.17

  80. Ben Leitz Windsor 18:02.62

  81. Charles Lucero Pueblo South 18:03.02

  82. David Schahrer Niwot 18:08.02

  83. Kevin Bueno Niwot 18:08.32

  84. Shane Molina Mesa Ridge 18:08.72

  85. Jarrett Eller Lewis Palmer 18:08.97

  86. Joe Mitchem Broomfield 18:09.02

  87. Braden McGregor Lewis Palmer 18:12.07

  88. Austin Reed Conifer 18:13.37

  89. William Zimmerman Niwot 18:13.97

  90. Aaron Eck Centaurus 18:14.47

  91. Sam Marsh Discovery Canyon 18:14.72

  92. Daniel Bloom Mountain View 18:15.37

  93. Jacob Huisingh Discovery Canyon 18:15.77

  94. Seth Conley Valor Christian 18:15.87

  95. Connor May Air Academy 18:16.02

  96. Nathan Mills Palmer Ridge 18:17.12

  97. Ian Edquist Glenwood Springs 18:17.62

  98. Hernan Blas-Aquino Broomfield 18:18.12

  99. Daniel Ruybal Pueblo South 18:18.42

  100. Danyon Anderson Air Academy 18:19.67

  101. Braden Richards Skyline 18:19.81

  102. Stephen Cooper Valor Christian 18:19.82

  103. Dustin Ownbey Delta 18:20.22

  104. Tim Urenda Pueblo South 18:21.82

  105. Ben Hunter D’Evelyn 18:22.32

  106. Quin Ralston Coronado 18:22.97

  107. Dylan Reed Conifer 18:23.57

  108. Luno Baca Ridgeview Academy 18:23.77

  109. Kevin Koehler Discovery Canyon 18:24.02

  110. Mike Del Negro Wheat Ridge 18:24.42

  111. Tommy Dykes Ridgeview Academy 18:24.82

  112. Kolosso Seth Pueblo West 18:25.37

  113. Gregg Salaz Eagle Valley 18:26.07

  114. Eric Dunaway Skyline 18:29.22

  115. Chip Leitz Windsor 18:31.42

  116. Peter Victoria D’Evelyn 18:32.47

  117. Corey Brown Sand Creek 18:33.57

  118. Johnny Landa Moffat County 18:33.82

  119. Rudy Castillo Pueblo Central 18:33.92

  120. David Dubois Air Academy 18:34.67

  121. Corey Boettiger Thompson Valley 18:36.22

  122. Miguel Molina Moffat County 18:41.57

  123. Tate Lagasca Coronado 18:42.22

  124. Danny Mathews Coronado 18:43.22

  125. Seth Polich Lewis Palmer 18:45.27

  126. Sage Stubbs D’Evelyn 18:45.32

  127. Dale Nakai Moffat County 18:45.62

  128. Sean Finley Air Academy 18:46.07

  129. Trey Nicholls Lewis Palmer 18:46.42

  130. Vinny Pinela Delta 18:47.02

  131. Mitch Bryan Valor Christian 18:47.97

  132. Connor Campbell Palmer Ridge 18:49.02

  133. David Bocim Skyline 18:49.22

  134. Cody Bartlett Windsor 18:49.37

  135. Remsen Allard Battle Mountain 18:50.42

  136. Tyrez Simpson Ridgeview Academy 18:50.87

  137. Nick Patrick D’Evelyn 18:51.32

  138. Andy Boyle Air Academy 18:52.22

  139. Caleb Armijo Pueblo South 18:53.52

  140. Sam Patzer Centaurus 18:55.02

  141. Tyler Bender Evergreen 18:56.02

  142. Evan Verbal D’Evelyn 18:56.27

  143. Mike Fera Conifer 18:56.47

  144. Adam Stellmach Mesa Ridge 18:56.77

  145. Pj Wickwire J.K. Mullen 18:57.32

  146. Chris Vandyke Palmer Ridge 19:00.12

  147. Sam Sahli Evergreen 19:00.82

  148. Selle Justin Pueblo West 19:01.52

  149. Mike McKenna Thompson Valley 19:03.02

  150. Taylor Taylor Palmer Ridge 19:03.32

  151. Jak Hamilton Evergreen 19:07.07

  152. Josh Martin Mountain View 19:07.57

  153. Paul Ziegler Lewis Palmer 19:09.67

  154. Jordan Jones Mesa Ridge 19:10.37

  155. Justin Howell Valor Christian 19:11.72

  156. Dayton Cooney Mountain View 19:11.77

  157. Kyle Peterson Centaurus 19:12.77

  158. Chris Meduna Skyline 19:12.82

  159. Yekalo Weirderbiwet Denver South 19:15.77

  160. Ryan Hooper D’Evelyn 19:16.17

  161. Nate Vanwinkle Mesa Ridge 19:17.67

  162. Matt Kamrass Valor Christian 19:18.02

  163. Hunter Garrett Pueblo West 19:18.07

  164. Colton Witherell Glenwood Springs 19:18.47

  165. Scott Everett Niwot 19:19.12

  166. Jericho Simmons Discovery Canyon 19:19.47

  167. Michael Ball Battle Mountain 19:19.82

  168. Jacob Hadjis Discovery Canyon 19:24.62

  169. Jarred Blevins Moffat County 19:25.97

  170. Brandon Pearson Mesa Ridge 19:27.87

  171. Jeremy Sieker Valor Christian 19:29.82

  172. Michael McLoud Ridgeview Academy 19:30.62

  173. Charlie Barry Battle Mountain 19:31.22

  174. Dylan Dionis Conifer 19:32.87

  175. Alani Estrella Centaurus 19:34.67

  176. Kyle Sutton D’Evelyn 19:35.42

  177. McInnis Ben Pueblo West 19:40.57

  178. Stephen Cochran Mountain View 19:42.92

  179. Wyatt Till Glenwood Springs 19:44.72

  180. Francisco Lobato Ridgeview Academy 19:51.07

  181. Aleksei Horn Battle Mountain 19:53.82

  182. Nate Rykerd Lewis Palmer 19:54.32

  183. John Brouwer Mountain View 19:56.77

  184. Ryan Faulkner Niwot 19:58.57

  185. Luis Reyes Windsor 20:09.32

  186. Morwail Arou Denver South 20:12.42

  187. Kevin Johnson Conifer 20:12.57

  188. Dixon Cooney Mountain View 20:14.37

  189. Jacob Davignon Delta 20:20.07

  190. Nick Lehmann Discovery Canyon 20:35.32

  191. Mike Sandoval Glenwood Springs 20:46.67

  192. Dillon Stine Windsor 20:53.72

  193. John Karayannis Discovery Canyon 21:01.37

  194. Joshua Hurley Ridgeview Academy 21:22.02

  195. Eli Baier Delta 21:32.67

  196. Nathan Johnson Skyline 21:58.42


Support Local Journalism

Support Local Journalism

Readers around Steamboat and Routt County make the Steamboat Pilot & Today’s work possible. Your financial contribution supports our efforts to deliver quality, locally relevant journalism.

Now more than ever, your support is critical to help us keep our community informed about the evolving coronavirus pandemic and the impact it is having locally. Every contribution, however large or small, will make a difference.

Each donation will be used exclusively for the development and creation of increased news coverage.

 

Start a dialogue, stay on topic and be civil.
If you don't follow the rules, your comment may be deleted.

User Legend: iconModerator iconTrusted User